Συγχαρητήρια ανακοίνωση της Κοσμητείας Σχολής Επιστημών Υγείας

Η Κοσμητεία της Σχολής Επιστημών Υγείας συγχαίρει τον Καθηγητή κ. Σταύρο Κάκκο, Διευθυντή της Αγγειοχειρουργικής Κλινικής του Πανεπιστημίου Πατρών,  καθώς  οι πρώτες Κατευθυντήριες οδηγίες της Ευρωπαϊκής Αγγειοχειρουργικής Εταιρείας για την αντιθρομβωτική αγωγή, στην  οποία είναι συμπρόεδρος, δημοσιεύτηκαν στο τεύχος του Μαΐου του περιοδικού European Journal of Vascular and Endovascular Surgery.

Θερμά συγχαρητήρια, καθώς οι σημαντικές αυτές επιτυχίες αντανακλούν την ποιότητα και το ιδιαιτέρως σημαντικό  ερευνητικό και επιστημονικό  έργο που υλοποιείται στο Τμήμα Ιατρικής και τη Σχολή Επιστημών Υγείας του Πανεπιστήμιου Πατρών και συμβάλλουν σημαντικά στη λειτουργία και στην προβολή του Ιδρύματος.

Ο Κοσμήτορας
Αναστάσιος Αθανασόπουλος