Τελετή Αναγόρευσης του Αρχιτέκτονα Δημητρίου Αντωνακάκη σε Επίτιμο Διδάκτορα, 17/05/2022

Ο κ. Δημήτριος Αντωνακάκης, Αρχιτέκτονας, θα αναγορευθεί Επίτιμος Διδάκτορα του Τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών, την Τρίτη, 17 Μαΐου 2022 και ώρα 19.00 στην Αίθουσα Τελετών του Πανεπιστημίου Πατρών. Το έργο και την προσωπικότητα του τιμώμενου θα παρουσιάσει ο Καθηγητής του Τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Ηλίας Κωνσταντόπουλος, ενώ θα ακολουθήσει η αναγόρευση του τιμώμενου σε Επίτιμο Διδάκτορα από τον Πρόεδρο του Τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών, Καθηγητή Ιωάννη Αίσωπο και η περιένδυσή του από τον Πρύτανη του Πανεπιστημίου, Καθηγητή Χρήστο Μπούρα. Η εκδήλωση της επιτιμοποίησης θα ολοκληρωθεί με την ομιλία του κ. Δημητρίου Αντωνακάκη με τίτλο: «Λεπτομέρειες και Σύνολα. Ένας γόνιμος διάλογος» . Επισυνάπτεται η πρόσκληση της εκδήλωσης (αρχείο pdf).

Στο πλαίσιο του Γενικού Κανονισμού Προστασίας Δεδομένων (2016/679/ΕΕ), σας ενημερώνουμε ότι η εκδήλωση φωτογραφίζεται και βιντεοσκοπείται. Μέρος του υλικού θα χρησιμοποιηθεί για το αρχείο του Πανεπιστημίου Πατρών και για την δημόσια προβολή της εκδήλωσης.

Κατά τη διεξαγωγή της εκδήλωσης θα τηρηθούν τα υγειονομικά πρωτόκολλα, με βάση τις ισχύουσες διατάξεις.
Η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική καθ’ όλη τη διάρκεια της εκδήλωσης.