Εφαρμογή ενημέρωσης φοιτητών/-τριών my.upatras

Tο Πανεπιστήμιο Πατρών προσφέρει την εφαρμογή my.upatras.gr η οποία δίνει τη δυνατότητα στους φοιτητές και τις φοιτήτριες του να έχουν σε ένα σημείο συγκεντρωμένες όλες τις πληροφορίες που χρειάζονται για την καθημερινή τους παρουσία στο Πανεπιστήμιο και την φοίτησή τους.

Μπορείτε να συνδεθείτε με τον ιδρυματικό σας λογαριασμό (θα σας δοθεί αμέσως μετά την εγγραφή σας στο Πανεπιστήμιο Πατρών μαζί με έναν λογαριασμό ηλεκτρονικού ταχυδρομείου) και να :

• Έχετε πρόσβαση σε χάρτες με όλα τα κτίρια, αίθουσες διδασκαλίας, wifi, κυλικεία του τμήματος σας.
  • Βρείτε πληροφορίες για τα μέσα μαζικής μεταφοράς από και προς το τμήμα σας.
  • Ενημερωθείτε για το πρόγραμμα μαθημάτων και της εξεταστικής του τμήματος.
  • Αναζητήσετε συχνές ερωτήσεις από όλες τις δομές του ιδρύματος.
  • Ακούσετε τον ραδιοφωνικό σταθμό του Πανεπιστημίου.
  • Αποκτήσετε πρόσβαση σε όλα τα λογισμικά και τις cloud υπηρεσίες που προσφέρει δωρεάν το Πανεπιστήμιο.
  • Βρείτε συνδέσμους προς τις ιστοσελίδες των δομών του Ιδρύματος.
  • Έχετε λίστα με όλες τις διαθέσιμες ηλεκτρονικές υπηρεσίες.
  • Ενημερωθείτε για το μενού του εστιατορίου.
  • Λαμβάνετε ειδοποιήσεις για τις ανακοινώσεις του τμήματος σας.

Η εφαρμογή είναι διαθέσιμη στην διεύθυνση my.upatras.gr και έχετε τη δυνατότητα να την κατεβάσετε και στο κινητό σας τηλέφωνο ή τον υπολογιστή σας μέσα από τον παραπάνω σύνδεσμο και  μπορείτε να δώσετε και το παρακάτω qrcode που όταν το σκανάρετε σας οδηγεί στην εφαρμογή.

QR code για το my.upatras.gr