Διάκριση ερευνητικής ομάδας του Τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων

Ερευνητική ομάδα του Τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων με συντονιστή τον Καθηγητή Αντώνη Γεωργόπουλο έλαβε, Δίπλωμα Ευρεσιτεχνίας από τον Οργανισμό Βιομηχανικής Ιδιοκτησίας (ΟΒΙ) με τίτλο:

«ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΛΗΨΗΣ ΑΠΟΦΑΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΗ ΒΕΛΤΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ ΑΕΡΟΠΟΡΙΚΩΝ ΑΓΟΝΩΝ ΓΡΑΜΜΩΝ (PSO): IANOS_DSS (INTEGRATED DECISION SUPPORT SYSTEM FOR FLIGHT NETWORK OPTIMIZATION IN PSO AIR ROUTES: IANOS_DSS)».

Η ευρεσιτεχνία υλοποιήθηκε στο πλαίσιο του ερευνητικού προγράμματος Ερευνώ – Δημιουργώ – Καινοτομώ, A’ Κύκλος,  Τ1ΕΔΚ-04743, όπου συμμετείχε ενεργά το Πανεπιστήμιο Πατρών.

Μέλη της ερευνητικής ομάδας ήταν: Καθ. Αντώνης Γεωργόπουλος– συντονιστής έργου, Αναπλ. Καθ. Παναγιώτης Πολυχρονίου -επιστημονικος υπεύθυνος, Καθ. Ιωάννης Σταματίου, Καθ. Παύλος Πέππας,  Δρ. Ελένη Παράσχη -ερευνήτρια, Δρ. Μαρία Καλογερά-ερευνήτρια.

Το Τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων συγχαίρει τους συναδέλφους και όλα τα μέλη της ερευνητικής ομάδας για την επιτυχία τους η οποία αποτελεί τιμή για το Τμήμα και το Πανεπιστήμιο Πατρών εν γένει.

Ο Πρόεδρος του Τμήματος
Ανδρέας Νεάρχου