Διάκριση Μέλους ΔΕΠ του Τμήματος Γεωλογίας

Η Κοσμητεία της Σχολής Θετικών Επιστημών συγχαίρει τον Αναπληρωτή Καθηγητή Σταύρο Καλαϊτζίδη του Τμήματος Γεωλογίας για την βράβευσή του με το Organic Petrology Award της International Committee for Coal and Organic Petrology (ICCP). Η βράβευση πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο του Διεθνούς Συνεδρίου Joint 74th ICCP & 39th TSOP Meeting με τίτλο “Organic Petrology in the Energy Transition Era: challenges ahead” που διοργανώθηκε στο Πολιτιστικό και Συνεδριακό Κέντρο του Πανεπιστημίου μας. Το συγκεκριμένο βραβείο απονέμεται κάθε δυο χρόνια και αποτελεί αναγνώριση για τη σημαντική συνεισφορά στην επιστήμη της Οργανικής Πετρολογίας.

Επιπλέον, ο κ. Καλαϊτζίδης αναλαμβάνει καθήκοντα Προέδρου της ICCP για τα επόμενα τέσσερα χρόνια.

Η βράβευση και η εκλογή αυτή αποτελούν μια ιδιαίτερη διάκριση για το Τμήμα Γεωλογίας, τη Σχολή Θετικών Επιστημών και το Πανεπιστήμιο Πατρών.

Θερμά συγχαρητήρια στον κ. Καλαϊτζίδη και του ευχόμαστε μια δημιουργική και δυναμική θητεία.

Ο Κοσμήτορας της Σχολής Θετικών Επιστημών
Γεώργιος Παπαθεοδώρου