Γιορτή της Επιστήμης- Fête de la science «Το νερό στη δίνη της κλιματικής κρίσης», 06-16/11/2023

Το Μουσείο Επιστημών και Τεχνολογίας ΠΠ συμμετέχει με τις Μουσειοσκευές του για το νερό «Οι περιπέτειες της Σταγονούλας, ο κύκλος του νερού», για την Γ&Δ Δημοτικού και «Άκης Σταγονάκης, η πηγή της ζωής…» για την Ε&ΣΤ Δημοτικού. Εκπαιδευμένοι εθελοντές του Μουσείου Επιστημών και Τεχνολογίας θα ταξιδέψουν σε σχολεία της Πάτρας από 6-16/11/2023 και θα ταξιδέψουν τους μαθητές στον κόσμο του νερού μέσα από παραμύθια, παιχνίδια, πειράματα και βιωματικές δράσεις.
Οι μουσειοσκευές του Μουσείου Επιστημών και Τεχνολογίας ταξιδεύουν στα σχολεία της Πάτρας στο πλαίσιο της Γιορτής της Επιστήμης 2023 (upatras.gr)