Νέες κατευθύνσεις στην ιστοριογραφία: οι συνδέσεις κοινωνικής και νέας πολιτισμικής Ιστορίας, 30/05/2023

Το Τμήμα Ιστορίας-Αρχαιολογίας του Πανεπιστημίου Πατρών και το Πολύεδρο σας προσκαλούν σε εκδήλωση με τίτλο “Νέες κατευθύνσεις στην ιστοριογραφία: οι συνδέσεις κοινωνικής και νέας πολιτισμικής Ιστορίας”, την Τρίτη 30 Μαΐου, στις 7:00 μ.μ. Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στο Πολύεδρο.

Στην εκδήλωση θα συμμετέχουν οι:

• Γιώργος Κόκκινος, Καθηγητής Ιστορίας και Διδακτικής της Ιστορίας, Πανεπιστήμιο Αιγαίου,
  • Ουρανία Γεωργοπούλου, βιολόγος, διευθύντρια ερευνών στο Εργαστήριο Μοριακής Ιολογίας του Ελληνικού Ινστιτούτου Παστέρ,
  • Παντελής Κυπριανός, Καθηγητής Ιστορίας, Πανεπιστήμιο Πατρών,
  • Έλλη Λεμονίδου, Αναπλ. Καθηγήτρια Νεότερης και Σύγχρονης Ιστορίας, Πρόεδρος Τμήματος Ιστορίας-Αρχαιολογίας, Πανεπιστήμιο Πατρών.