Πρόσκληση φοιτητών για το TEDx Patras 2023 – “Bridging Within”, 09/12/2023

Το Πανεπιστήμιο πάει TEDx

Αγαπητοί φοιτητές,

Το Πανεπιστήμιο Πατρών συνεχίζει τη στρατηγική συνεργασία με την ομάδα του TEDxPatras με σκοπό την ενδυνάμωση νέων ιδεών που μπορούν να προσφέρουν ερεθίσματα για δράση και αλλαγή. Στο πλαίσιο αυτής της συνεργασίας σας μεταφέρουμε πρόσκληση για συμμετοχή της ομάδας και των μελών σας στο TEDxPatras 2023.

Αυτή είναι η ευκαιρία σας να εξερευνήσετε τις ικανότητές σας και τις επιδιώξεις σας, αλλά όχι μόνο. Μέσω της συμμετοχής σας στο TEDxPatras 2023, θα έχετε την ευκαιρία να μοιραστείτε το όραμά σας με μια ευρύτερη κοινότητα στοχαστών, δραστήριων και ονειροπόλων. Σας καλούμε να αξιοποιήσετε αυτή τη δυνατότητα μέσω της συμμετοχή σας στο φετινό TEDxPatras με θέμα «Bridging Within».

Το TEDxPatras στοχεύει στην ανάδειξη και την ενίσχυση της έμπνευσης και της σύνδεσης, προσφέροντας μια πλατφόρμα για διάλογο, δημιουργικότητα και αλλαγή.

Η συνεργασία μας προσφέρει την εξαιρετική δυνατότητα να εντάξετε την ομάδα και τα μέλη σας στο TEDxPatras 2023 και στην ειδικά διαμορφωμένη ζώνη “Students Alley”, παρουσιάζοντας δράσεις, πρωτοβουλίες και ιδέες που επιδιώκουν την καινοτομία. Είναι μια ευκαιρία για ενδυνάμωση των σχέσεων σας με τα υπόλοιπα μέλη του Πανεπιστημίου μας και με τους συμμετέχοντες της διοργάνωσης.

Για την υποβολή των προτάσεών σας και για περισσότερες πληροφορίες, σας παρακαλούμε να επικοινωνήσετε με τους διοργανωτές έως την Τετάρτη 8 Νοεμβρίου 2023 στις διευθύνσεις email: partners@tedxpatras.com & altanopoulos@tedxpatras.com.

Μη χάσετε αυτήν την ευκαιρία να αναπτυχθείτε προσωπικά, να συνδεθείτε με μια διαφορετική κοινότητα και να παρουσιάσετε τις πρωτοβουλίες σας στο TEDxPatras 2023, το Σάββατο 9 Δεκεμβρίου 2023 στο Συνεδριακό και Πολιτιστικό Κέντρο του Πανεπιστημίου Πατρών, όπου η καινοτομία και η έμπνευση διασταυρώνονται.

Γραμματεία Οργανωτικής Επιτροπής της Patras IQ
Τμήμα Μεταφοράς Τεχνολογίας, Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας