13ο ΠΑΙΔΙΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ του Τ.Ε.Ε.Α.Π.Η., 06-10/06/2022

Το Τμήμα Επιστημών της Εκπαίδευσης και της Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία (Τ.Ε.Ε.Α.Π.Η.) του Πανεπιστημίου Πατρών διοργανώνει για 13η συνεχή χρονιά το «Παιδικό Φεστιβάλ».

Φέτος, για μία εβδομάδα, από τις 6 έως και 10 Ιουνίου 2022, και κάθε πρωί 9:30-14:00 στους χώρους του Τ.Ε.Ε.Α.Π.Η., παιδιά προσχολικής ηλικίας θα έχουν τη δυνατότητα να ασχοληθούν με δημιουργικές δραστηριότητες και να συμμετέχουν στα εργαστήρια που οργανώνουν οι φοιτήτριες/φοιτητές του Τ.Ε.Ε.Α.Π.Η. σε συνεργασία με τους διδάσκοντες: «Ανανεώσιμες Μορφές Ενέργειας», «Αφήγηση Ιστοριών», «Δημοτικά Τραγούδια και Χοροί», «Διαπολιτισμική Αγωγή», «Ερευνητές των Μαθηματικών», «Η Χώρα των Χρωμάτων», «Μουσικά Παραμύθια», «Παιχνίδια Τσίρκου», «Κουκλοθέατρο», «Συμμετέχω και Αποφασίζω» «Τέχνη της Γης» και «Παιχνιδοπρακτικές».

Προσκαλούμε όλους τους εργαζόμενους του Πανεπιστημίου Πατρών να επισκεφτούν με τα παιδιά τους το Παιδικό Φεστιβάλ.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να περιηγηθείτε στην ιστοσελίδα μας: www.childrenfestival.gr ή να στείλετε ηλεκτρονικό μήνυμα στο: festival@upatras.gr.

Σας περιμένουμε!

Η Οργανωτική Επιτροπή του

13ου Παιδικού Φεστιβάλ του Τ.Ε.Ε.Α.Π.Η.