Διεθνής τιμητική διάκριση μελών της Μονάδας Επεμβατικής Ακτινολογίας του Τμήματος Ιατρικής του Πανεπιστημίου Πατρών

Συγχαίρουμε θερμά τον κ. Κατσάνο Κωνσταντίνο, Αναπλ. Καθηγητή Επεμβατικής Ακτινολογίας του Τμήματος Ιατρικής του Πανεπιστημίου Πατρών, και τον κ. Κίτρου Παναγιώτη, PhD, EBIR, FCIRSE Επεμβατικό Ακτινολόγο Πανεπιστημιακό Υπότροφο του Τμήματος Ιατρικής, για την τιμητική διάκριση που έλαβε έκαστος από το διεθνές επιστημονικό περιοδικό με κριτές «JVIR» (Journal of Vascular and Interventional Radiology).

Ο κ. Κατσάνος τιμήθηκε με το JVIR Peer’s Choice Award: 2020 Articles Most Cited in 2022 για τη δημοσίευση «Risk Of Death And Amputation With Use Of Paclitaxel-Coated Balloons In The Infrapopliteal For Treatment Of Critical Limp Ischemia: A Systematic Review And Meta-Analysis Of Randomized Controlled Trials».

Ο κ. Κίτρου τιμήθηκε με το JVIR People’s Choice Award: Articles Most Downloaded in 2022 για τη δημοσίευση «Percutaneous Arteriovenous Fistula Creation With The Wavelinq 4-French EndoAVF System: A Single-Center Retrospective Analysis Of 30 Patients».

Οι τιμητικές αυτές διακρίσεις απονεμήθηκαν στο πλαίσιο του διεθνούς συνεδρίου SIR Annual Scientific Meeting που έλαβε χώρα 4 – 9 Μαρτίου 2023 στο Phoenix των Ηνωμένων Πολιτειών Αμερικής.

O Πρόεδρος του Τμήματος Ιατρικής
Γεώργιος Λ. Αντωνάκης