Η ηγεσία του εαυτού μας και η ανάληψη ευθύνης: Απαραίτητα για το επαγγελματικό μας μονοπάτι, 11/04/2022

Το Τμήμα Φαρμακευτικής του Πανεπιστημίου Πατρών σάς προσκαλεί στην τηλεδιάλεξη που θα πραγματοποιήσει

τη Δευτέρα 11 Απριλίου 2022 και ώρα 17:30

ο κύριος Δημήτριος Μωραΐτης,

Γενικός Διευθυντής της εταιρείας ΒΙΑΝ Α.Ε. του Ομίλου Γιαννακόπουλου

με θέμα

«Η ηγεσία του εαυτού μας και η ανάληψη ευθύνης: Απαραίτητα για το επαγγελματικό μας μονοπάτι»

Η τηλεδιάλεξη πραγματοποιείται στο πλαίσιο του κύκλου σεμιναρίων του Τμήματος Φαρμακευτικής που αποσκοπεί στη διασύνδεση του Πανεπιστημίου με το χώρο της φαρμακευτικής βιομηχανίας και εν γένει της φαρμακευτικής αγοράς, και απευθύνεται στο ευρύ κοινό.

Σύνδεσμος:

Meeting ID: 925 9232 1428    Passcode: 637467

Σχετικά με τον ομιλητή: Ο Δημήτρης Μωραΐτης είναι Πρόεδρος του Διοικητικού Συμβουλίου του Συνδέσμου Εταιρειών Φαρμάκων Ευρείας Χρήσης (ΕΦΕΧ) και Αντιπρόεδρος του Συνδέσμου Επιχειρήσεων Παιδικών Τροφών & Ειδικής Διατροφής Ελλάδος (ΣΕΠΤΕΔΕ). Επίσης μετέχει στο ΔΣ του Συλλόγου Αντιπροσώπων Φαρμακευτικών Ειδών & Ειδικοτήτων (ΣΑΦΕΕ). Παράλληλα, από το 2018 είναι Γενικός Διευθυντής της εταιρείας ΒΙΑΝ Α.Ε. του Ομίλου Γιαννακόπουλου, η οποία κατέχει την πρώτη θέση ανάμεσα στις ελληνικές και πολυεθνικές εταιρίες OTC στην Ελλάδα. Διαθέτει 25ετή εμπειρία στη φαρμακευτική αγορά, συμπεριλαμβανομένων συνταγογραφούμενων φαρμάκων, ΜΗΣΥΦΑ, ιατροτεχνολογικών, νοσοκομειακών και διαγνωστικών προϊόντων. Aπό το 1996 έχει διατελέσει διευθυντικό στέλεχος σε Marketing & Sales τόσο σε ελληνικές, όσο και σε πολυεθνικές εταιρίες.

—–
Κωνσταντίνος Βασιλείου