Σεμινάριο δημιουργίας προσβάσιμου περιεχομένου για Ιστοτόπους και για Κοινωνικά Δίκτυα, 21/03/2023

Στα πλαίσια της διαδικασίας να καταστούν προσβάσιμοι οι ιστότοποι του Πανεπιστημίου Πατρών, η Μονάδα Προσβασιμότητας της Κοινωνικής Μέριμνας σε συνεργασία με τη Βιβλιοθήκη και Κέντρο Πληροφόρησης, διοργανώνει δωρεάν επιμορφωτικά σεμινάρια που απευθύνονται σε μέλη του Διοικητικού Προσωπικού του Πανεπιστημίου που είτε είναι διαχειριστές κάποιου ιστοτόπου είτε έχουν την αρμοδιότητα να αναρτούν περιεχόμενο σε ιστότοπο ή σε μέσο Κοινωνικής Δικτύωσης, με σκοπό την απόκτηση βασικών γνώσεων και δεξιοτήτων σε θέματα δημιουργίας προσβάσιμου περιεχόμένου.

Περισσότερες πληροφορίες για τα σεμινάρια καθώς και η σχετική φόρμα εγγραφής, υπάρχουν στον παρακάτω σύνδεσμο:

Παρακαλούμε όπως προωθήσετε την ενημέρωση αυτή σε όσους από το τμήμα/ υπηρεσία σας θεωρείτε ότι θα φανεί χρήσιμο το συγκεκριμένο σεμινάριο.

—————–

Εκ μέρους της Μονάδας Προσβασιμότητας,