Τελετή Αναγόρευσης της Καθηγήτριας Ωτορινολαρυγγολογίας Wytske J. Fokkens σε Επίτιμη Διδάκτορα, 10/06/2022

Η Καθηγήτρια Ωτορινολαρυγγολογίας κα. Wytske J. Fokkens, θα αναγορευθεί Επίτιμη Διδάκτορας του Τμήματος Ιατρικής, την Παρασκευή, 10 Ιουνίου 2022 και ώρα 12.00μ. στην Αίθουσα Τελετών του Πανεπιστημίου Πατρών. Το έργο και την προσωπικότητα της τιμώμενης θα παρουσιάσει ο Καθηγητής του Τμήματος Ιατρικής Βασίλειος Δανιηλίδης, ενώ θα ακολουθήσει η αναγόρευση της τιμώμενης σε Επίτιμη Διδάκτορα από τον Αναπληρωτή Πρόεδρο του Τμήματος Ιατρικής, Καθηγητή Γεώργιο Αντωνάκη και η περιένδυσή της από τον Πρύτανη του Πανεπιστημίου, Καθηγητή Χρήστο Μπούρα. Η εκδήλωση της επιτιμοποίησης θα ολοκληρωθεί με την ομιλία της κας. Fokkens με τίτλο: «The surgeon scientist: the future in healthcare». Επισυνάπτεται η πρόσκληση της εκδήλωσης (αρχείο pdf).

Στο πλαίσιο του Γενικού Κανονισμού Προστασίας Δεδομένων (2016/679/ΕΕ), σας ενημερώνουμε ότι η εκδήλωση φωτογραφίζεται, βιντεοσκοπείται και θα μεταδοθεί διαδικτυακά. Μέρος του υλικού θα χρησιμοποιηθεί για το αρχείο του Πανεπιστημίου Πατρών και για την δημόσια προβολή της εκδήλωσης

Κατά τη διεξαγωγή της εκδήλωσης θα τηρηθούν τα υγειονομικά πρωτόκολλα, με βάση τις ισχύουσες διατάξεις.