Απονομή Υποτροφίας εις μνήμην του Ομότιμου Καθηγητή Α. Σισσούρα – Έκφραση ευχαριστιών

Στο πλαίσιο του εορτασμού των Τριών Ιεραρχών και της Ημέρας των Γραμμάτων, που έλαβε χώρα στην Αίθουσα Τελετών του Πανεπιστημίου Πατρών στις 30.1.2024, πραγματοποιήθηκε η απονομή της υποτροφίας εις μνήμην του Ομότιμου Καθηγητή Α. Σισσούρα.
Παρακάτω παρατίθεται η ευχαριστήρια επιστολή της Σχολής Επιστημών Υγείας στη δωρήτρια κα. Δώρα Κάββουρα – Σισσούρα:

«Αξιότιμη κυρία Δώρα Κάββουρα – Σισσούρα,
Με την παρούσα επιστολή η Κοσμητεία της Σχολής Επιστημών Υγείας σας εκφράζει τις θερμές ευχαριστίες της για την πολύτιμη και ανιδιοτελή δωρεά σας, εις μνήμην του συζύγου σας Ομότιμου Καθηγητή Α. Σισσούρα. Η δωρεά σας αποτελεί δείγμα γενναιοδωρίας, ενσυναίσθησης, ευαισθησίας και έμπρακτης στήριξης, στη σύγχρονη δύσκολη οικονομική συγκυρία, των φοιτητριών και των φοιτητών μας  που αποτελούν το μέλλον της πατρίδας μας. Η παρούσα επιστολή αποτελεί ελάχιστη ένδειξη ευγνωμοσύνης για την αξιέπαινη πράξη σας.
Σας ευχαριστούμε θερμά για την ευγενική και γενναιόδωρη προσφορά σας.

Ο Κοσμήτορας
Αναστάσιος Αθανασόπουλος