Μετρητής νωπότητας ψαριών – FRESQO (MIS 5021451) – FRESQO Datathon, 17-18/10/2022

Στις 17 & 18 Οκτωβρίου, το έργο FRESQO που έχει στόχο την ανάπτυξη μιας καινοτόμου, μεθοδολογίας και ενός καινοτόμου προϊόντος (hardware και software) το οποίο θα επιτρέπει την αυτόματη αναγνώριση της νωπότητας – “φρεσκάδας” των σημαντικότερων από πλευράς εμπορικής αξίας αλιευμάτων της ελληνικής αγοράς με δυνατότητα επέκτασης στο σύνολο των εμπορεύσιμων και μη αλιευμάτων, σας προσκαλεί στο FRESQO Datathon, το οποίο θα πραγματοποιηθεί στο Τμήμα Αλιείας και Υδατοκαλλιεργειών του Πανεπιστημίου Πατρών στο Μεσολόγγι.

Στη διάρκεια των δύο ημερών του Datathon, οι συμμετέχοντες θα διαγωνιστούν αξιοποιώντας μεθόδους και εργαλεία και δουλεύοντας πάνω σε διάφορες προκλήσεις/προβλήματα. Αν είστε Φοιτητής/τρια, Μεταπτυχιακός, Ερευνητής Βιολογικού, Πληροφορικής, Οικονομικών, Ιχθυολόγων Αλιείας και Υδατοκαλλιεργειών, γίνετε μέλος αυτού του καινοτόμου Datathon για να εφαρμόσετε τις γνώσεις σας, να πειραματιστείτε σε νέες περιοχές γνώσης, να αποκτήσετε νέες δεξιότητες. Σημαντικά βραβεία περιμένουν τους νικητές.

Περισσότερα: http://agriculture.upatras.gr/?p=3504