Συγχαρητήρια ανακοίνωση Κοσμητείας Σχολής Επιστημών Υγείας

Η Κοσμητεία της Σχολής Επιστημών Υγείας συγχαίρει τον Καθηγητή του Τμήματος Ιατρικής κ. Αλέξανδρο Σπυριδωνίδη,  Διευθυντή της Μονάδας Μεταμόσχευσης Μυελού των Oστών του Πανεπιστημιακού Γενικού Νοσοκομείου Πατρών και Επιστημονικού Υπευθύνου του ΚΕΔΜΟΠ «Χάρισε Ζωή», για την τιμητική διάκριση που έλαβε  από τον Εθνικό Οργανισμό Μεταμοσχεύσεων.

Τέτοιου είδους διακρίσεις αποτελούν ιδιαίτερη τιμή για το Τμήμα Ιατρικής και τη Σχολή Επιστημών Υγείας και αποτελούν ένδειξη ότι εκτός από  το πολύ υψηλό  ερευνητικό και επιστημονικό έργο που  υλοποιείται στη Σχολή μας, επιτελείται και  ένα εξίσου σημαντικό κοινωνικό έργο αυθεντικής κοινωνικής προσφοράς που εστιάζει στην ελπίδα, στην αγάπη και  στο συνάνθρωπο και συνακόλουθα σε όλη την κοινωνία.

Θερμά συγχαρητήρια και ευχές για  τη συνέχιση του σημαντικού έργου σας,  ιδιαιτέρως στην εποχή μας, που είναι περισσότερο επιτακτική από ποτέ η ανάγκη της κοινωνικής αλληλεγγύης .

Ο Κοσμήτορας
Αναστάσιος Αθανασόπουλος