Ταξίδι στο «ανήκειν». Από την υποδοχή στη συμπερίληψη: Εκπαιδευτικοί και διαμεσολαβητές ως «πόροι ελπίδας» στη διαχείριση του μεταναστευτικού ζητήματος, 04/11/2023

Το Σάββατο 4 Νοεμβρίου 2023 θα πραγματοποιηθεί ημερίδα με θέμα: Ταξίδι στο «ανήκειν». Από την υποδοχή στη συμπερίληψη: Εκπαιδευτικοί και διαμεσολαβητές ως «πόροι ελπίδας» στη διαχείριση του μεταναστευτικού ζητήματος, στις 9:30 πμ – 2:00 μμ.  Η ημερίδα διοργανώνεται από το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας (Έδρα Unesco και Τμήμα Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευσης) και το Τμήμα Επιστημών της Εκπαίδευσης και της Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία (Εργαστήριο Κοινωνιολογίας και Εκπαίδευσης) του Πανεπιστημίου Πατρών. Στην εν λόγω Ημερίδα ο Πρύτανης του Πανεπιστημίου Πατρών, Καθ. Χ. Ι. Μπούρας, θα απευθύνει χαιρετισμό στους συμμετέχοντες.  Είναι σημαντικό να σημειωθεί ότι η είσοδος στο σεμινάριο είναι ελεύθερη, ενώ θα δοθεί βεβαίωση συμμετοχής σε όσους συμμετέχοντες παρευρεθούν με φυσική παρουσία. Επίσης, το σεμινάριο θα μεταδίδεται και ζωντανά μέσω διαδικτύου.
Αναλυτικές πληροφορίες μπορείτε να εντοπίσετε στον παρακάτω σύνδεσμο:  https://www.unic.ac.cy/unesco-chair/event/taxidi-sto-anikein-apo-tin-ypodochi-sti-symperilipsi-ekpaideytikoi-kai-diamesolavites-os-poroi-elpidas-sti-diacheirisi-toy-metanasteytikoy-zitimatos/