20.5.24 | Τελετή Αναγόρευσης της Professor Lucia A. Banci σε Επίτιμη Διδάκτορα του Τμήματος Φαρμακευτικής

H Lucia A. Banci, Professor of Chemistry at the University of Florence, θα αναγορευθεί Επίτιμη Διδάκτορας του Τμήματος Φαρμακευτικής του Πανεπιστημίου Πατρών, την  Δευτέρα 20 Μαΐου 2024 και ώρα 19:00 στην Αίθουσα Τελετών «Οδυσσέας Ελύτης». Το έργο και την προσωπικότητα της τιμώμενης θα παρουσιάσει ο Καθηγητής του Τμήματος Φαρμακευτικής, Γεώργιος Σπυρούλιας, ενώ θα ακολουθήσει η αναγόρευση της τιμώμενης σε Επίτιμη Διδάκτορα του Τμήματος Φαρμακευτικής από τον Πρόεδρο, Καθηγητή Σωτήριο Νικολαρόπουλο. Η περιένδυση της τιμώμενης θα πραγματοποιηθεί από τον Πρύτανη του Πανεπιστημίου, Καθηγητή Χρήστο Μπούρα. Η εκδήλωση της επιτιμοποίησης θα ολοκληρωθεί με την ομιλία της κας. Lucia A. Banci με τίτλο: «From molecules to mechanisms of life: the unique contribution of cellular structural biology».

Επισυνάπτεται η πρόσκληση της εκδήλωσης (pdf).

H εκδήλωση θα μεταδοθεί διαδικτυακά μέσω του παρακάτω συνδέσμου: https://youtube.com/live/ZcfUw5bWhas?feature=share

Στο πλαίσιο του Γενικού Κανονισμού Προστασίας Δεδομένων (2016/679/ΕΕ), σας ενημερώνουμε ότι η εκδήλωση φωτογραφίζεται, βιντεοσκοπείται και μεταδίδεται διαδικτυακά. Μέρος του υλικού θα χρησιμοποιηθεί για το αρχείο του Π.Π, δημοσίευση στην ιστοσελίδα και τα κοινωνικά δίκτυα του Π.Π και δημοσίευση στα ΜΜΕ. Για τα προσωπικά σας δεδομένα μπορείτε να επικοινωνήσετε με τον Υπεύθυνο Προστασίας Δεδομένων (dpo@upatras.gr)