ΦΛΕΒΑ ΖΩΗΣ: Εθελοντική Αιμοδοσία, 11/05/2023

Πανεπιστημίου Πατρών
Πάτρα, 8/05/2023

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Σε μία εποχή που τα νοσοκομεία πασχίζουν να βρουν μονάδες αίματος και που οι ανάγκες παραμένουν τεράστιες, καλούμαστε να βοηθήσουμε τους χιλιάδες συνανθρώπους μας που μας χρειάζονται. Έτσι, εμείς, ως Φλέβα Ζωής, ως Φοιτητική Ομάδα Εθελοντικής Αιμοδοσίας του Πανεπιστημίου Πατρών, διοργανώνουμε για άλλη μια φορά Εθελοντική Αιμοδοσία, ενισχύοντας τις προσπάθειες των νοσοκομείων της Πάτρας. Σε συνεργασία με το iGEM Patras, αλλά και, όπως πάντα, με το Κέντρο Αίματος του Πανεπιστημιακού Γενικού Νοσοκομείου Πατρών, θα βρισκόμαστε την Πέμπτη 11 Μαΐου στο Θέατρο της Φοιτητικής Εστίας του Πανεπιστημίου Πατρών από τις 10.00 ως τη 13.00. Παρακαλούμε να προωθήσετε όσο δυνατόν αυτή μας τη δράση, καθώς ιδιαίτερα τις καλοκαιρινές περιόδους χρειαζόμαστε μεγάλες ποσότητες αίματος. Καλούμε ξεχωριστά κάθε συμφοιτητή μας, αλλά και οποιονδήποτε άλλο μπορεί και επιθυμεί, να δώσει το παρών.

Για οποιαδήποτε διευκρίνιση ή πληροφορίες για την ομάδα μας μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο email μας: flevazois@gmail.com
Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την πολύτιμη βοήθεια σας.