Κάλεσμα για αιμοδοσία | 12.10.2023 | 10:00-13:00 στο Αμφιθέατρο Φοιτητικής Εστίας Πανεπιστημίου Πατρών

Με το νέο ακαδημαϊκό έτος να ξεκινάει και την ανάγκη για αίμα να παραμένει ένα φλέγον ζήτημα στην χώρα μας και τις ανάγκες να παραμένουν υψηλές λόγω των αυξημένων απαιτήσεων των καλοκαιρινών μηνών, ας συνεισφέρουμε όλοι μας ενεργά στη δράση της συλλογής αίματος, είτε δίνοντας οι ίδιοι, είτε κινητοποιώντας την οργάνωση και την προώθηση αιμοδοσιών.

Λαμβάνοντας υπόψιν τις ανάγκες αυτές και στην προσπάθεια να τις καλύψει, η Φλέβα Ζωής, η φοιτητική ομάδα εθελοντικής αιμοδοσίας του Πανεπιστημίου Πατρών, οργανώνει, σε συνεργασία με το Κέντρο Αίματος του Πανεπιστημιακού Γενικού Νοσοκομείου Πατρών, εθελοντική αιμοδοσία. Η αιμοδοσία θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 12 Οκτωβρίου 2023 και ώρα 10:00-13:00 στο Αμφιθέατρο της Φοιτητικής Εστίας του Πανεπιστημίου Πατρών.

Για οποιαδήποτε διευκρίνιση ή περαιτέρω πληροφορίες για την ομάδα Φλέβα Ζωής μπορείτε να επικοινωνήσετε στο: e-mail : flevazois@gmail.com

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων, για την πολύτιμη βοήθεια σας.