Κάλεσμα για αιμοδοσία | 24.04.2024 | 10:00-13:00 στο κτίριο των Προκλινικών Λειτουργιών της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Πατρών

Φλέβα Ζωής
Φοιτητική Ομάδα Εθελοντικής Αιμοδοσίας Πανεπιστημίου Πατρών

Η αλληλεγγύη είναι στο αίμα σου
Καθώς το καλοκαίρι πλησιάζει η διάθεση όλων ανεβαίνει. Παρόλα αυτά, πολλοί συνάνθρωποί μας χρειάζονται την βοήθειά μας για να απολαύσουν την ζωή όπως εμείς. Οι ανάγκες για αίμα είναι πολλές και μετά βίας καλύπτονται. Για αυτό η προσφορά σας είναι καθοριστική.
Η «Φλέβα Ζωής», η εθελοντική ομάδα αιμοδοσίας του Πανεπιστήμιου Πατρών σε συνεργασία με τις ομάδες: Χάρισε Ζωή, GPSF, Will You Marrow Me, ΕΕΦΙΕ και Helmsic, σας προσκαλεί την Τετάρτη 24 Απριλίου 2024 και ώρα 10:00-13:00 στο κτίριο των Προκλινικών Λειτουργιών της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Πατρών να γίνεται εθελοντές αιμοδότες και να βοηθήσετε τον συνάνθρωπό σας με μοναδικό κόστος λίγα λεπτά από τον χρόνο σας.
Για οποιαδήποτε διευκρίνιση ή περαιτέρω πληροφορίες για την ομάδα μας με χαρά θα σας απαντήσουμε: e-mail: flevazois@gmail.com
Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων, για την πολύτιμη βοήθεια σας.
Η δράση πραγματοποιείται με την χορηγία του Πανεπιστήμιου Πατρών.