Συγχαρητήρια ανακοίνωση – Απονομή βραβείου Εξαίρετης Δημοσίευσης «ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ» για το έτος 2021

Η Κοσμητεία της Σχολής Επιστημών Υγείας συγχαίρει τα μέλη ΔΕΠ του Εργαστηρίου Βιολογικής Χημείας, Καθηγητή κ. Κωνσταντίνο Σταθόπουλο, Διευθυντή του Εργαστηρίου Βιολογικής Χημείας και την Επίκουρη Καθηγήτρια κ. Βασιλική Σταματοπούλου, για την απονομή του Βραβείου Εξαίρετης Δημοσίευσης «ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ» 2021, για τη δημοσίευση:

«Direct modulation of T-box riboswitch-controlled transcription by protein synthesis inhibitors»
Vassiliki Stamatopoulou, Maria Apostolidi, Shuang Li, Katerina Lamprinou, Athanasios Papakyriakou, Jinwei Zhang and Constantinos Stathopoulos.

Η σημαντική αυτή διάκριση αποδεικνύει το υψηλό επίπεδο της έρευνας που πραγματοποιείται στο Τμήμα Ιατρικής και προβάλλει διεθνώς το Ίδρυμα και τη Σχολή μας.

Θερμά συγχαρητήρια και ευχές για συνεχή επιστημονική αριστεία.

Ο Κοσμήτορας
Αναστάσιος Αθανασόπουλος