Συγχαρητήρια ανακοίνωση – Απονομή βραβείου Εξαίρετης Δημοσίευσης «ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ» για το έτος 2022

Η Κοσμητεία της Σχολής Θετικών Επιστημών συγχαίρει τον Καθηγητή του Τμήματος Χημείας κ. Θεόδωρο Χριστόπουλο, την Επίκουρη Καθηγήτρια κ. Καλογιάννη Δέσποινα, του ιδίου Τμήματος καθώς και την ερευνητική τους ομάδα για την απονομή του Βραβείου Εξαίρετης Δημοσίευσης “ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ” 2022.

“Macromolecular crowding agents enhance the sensitivity of lateral flow immunoaassays” N-M Christopoulou, D.P. Kalogianni, T.K. Christopoulos

Η σημαντική αυτή διάκριση καταδεικνύει το υψηλής ποιότητας ερευνητικό έργο που πραγματοποιείται στο Τμήμα Χημείας και προβάλλει διεθνώς τόσο τη Σχολή μας όσο και το Πανεπιστήμιο.

Θερμά συγχαρητήρια και ευχές για συνεχείς ερευνητικές επιτυχίες.

Γεώργιος Παπαθεοδώρου
Κοσμήτορας Σχολής Θετικών Επιστημών