Συγχαρητήρια ανακοίνωση – Απονομή βραβείου Εξαίρετης Δημοσίευσης «ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ» για το έτος 2022

Η Κοσμητεία της Σχολής Επιστημών Υγείας συγχαίρει τον Καθηγητή του Τμήματος Ιατρικής κ. Κωνσταντίνο Σταθόπουλο, Διευθυντή του Εργαστηρίου Βιολογικής Χημείας, καθώς και όλη την ερευνητική ομάδα, για την απονομή του Βραβείου Εξαίρετης Δημοσίευσης «ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ» 2022, για τη δημοσίευση:

«Lineage-specific insertions in T-box riboswitches modulate antibiotic binding and action», Nikoleta Giarimoglou, Adamantia Kouvela, Ioanna Patsi, Jinwei Zhang, Vassiliki Stamatopoulou & Constantinos Stathopoulos

Η σημαντική αυτή διάκριση αποδεικνύει το υψηλό επίπεδο της έρευνας που πραγματοποιείται στο Τμήμα Ιατρικής και προβάλλει διεθνώς το Ίδρυμα και τη Σχολή μας.

Θερμά συγχαρητήρια και ευχές για συνεχή επιστημονική αριστεία.

Ο Κοσμήτορας

Αναστάσιος Αθανασόπουλος