Κάλεσμα για αιμοδοσία | 14.12.2023 | 10:00-13:00 στο Αμφιθέατρο Φοιτητικής Εστίας Πανεπιστημίου Πατρών

Φλέβα Ζωής
Φοιτητική Ομάδα Εθελοντικής Αιμοδοσίας Πανεπιστημίου Πατρών

Κάλεσμα για αιμοδοσία

Το πιο σημαντικό δώρο των Χριστουγέννων!

Οι ημέρες των Χριστουγέννων πλησιάζουν και το γιορτινό κλίμα εντείνεται καθημερινά. Δυστυχώς, εκτός από οικογενειακά τραπέζια και εκδηλώσεις, πληθαίνουν ταυτόχρονα τα τροχαία, επιβαρύνοντας την ήδη μεγάλη ανάγκη της χώρας για αίμα.

Το αίσθημα της αλληλεγγύης και της συλλογικής βοήθειας συνδέονται άμεσα με τον εθελοντισμό και συγκεκριμένα με την αιμοδοσία.

Έτσι, έχετε την επιλογή, μέσω του Πανεπιστημίου Πατρών και της εθελοντικής ομάδας ¨Φλέβα Ζωής¨, την Πέμπτη 14 Δεκεμβρίου 2023 και ώρα 10:00-13:00 στον χώρο του Αμφιθεάτρου της Φοιτητικής Εστίας του Πανεπιστημίου να γίνεται εθελοντές αιμοδότες και να βοηθήσετε τον συνάνθρωπό σας με μοναδικό κόστος λίγα λεπτά από τον χρόνο σας.

Θα σας παρακαλούσαμε να προωθήσετε αυτήν μας την δράση, ώστε να παρακινήσουμε όσο το δυνατόν περισσότερα άτομα να παρευρεθούν και να ενισχύσουν την προσπάθεια αυτή, χαρίζοντας λίγο από τον χρόνο τους.

Για οποιαδήποτε διευκρίνιση ή περαιτέρω πληροφορίες για την ομάδα μας με χαρά θα σας απαντήσουμε: e-mail : flevazois@gmail.com

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων, για την πολύτιμη βοήθεια σας.

ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!