Προκήρυξη πλήρωσης κενών θέσεων Καθηγητών του Πανεπιστημίου Πατρών

Πάτρα    1  /   11  / 2021

ΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΑΤΡΩΝ

Προκηρύσσει

την πλήρωση κενών θέσεων Καθηγητών των Τμημάτων: 1) Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Τεχνολογίας Υπολογιστών και 2) Μηχανολόγων και Αεροναυπηγών Μηχανικών του Πανεπιστημίου Πατρών

ΠΟΛΥΤΕΧΝΙΚΗ ΣΧΟΛΗ

ΤΜΗΜΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ

Τομέας Ηλεκτρονικής και Υπολογιστών

Μία (1) κενή θέση καθηγητή στη βαθμίδα του Καθηγητή πρώτης βαθμίδας ή Αναπληρωτή Καθηγητή, με γνωστικό αντικείμενο «Συστήματα Λογισμικού με έμφαση στη διαχείριση δεδομένων ή/και στον κατανεμημένο υπολογισμό».

ΦΕΚ Δημοσίευσης: 2604/26-10-2021 τ. Γ΄ (ημερομηνία κυκλοφορίας 26-10-2021)

ΑΔΑ: 6Ψ2Υ469Β7Θ-ΧΚΨ

ΚΩΔΙΚΟΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΣΤΟ ΑΠΕΛΛΑ στη βαθμίδα του Καθηγητή πρώτης βαθμίδας: ΑΡΡ 24425

ΚΩΔΙΚΟΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΣΤΟ ΑΠΕΛΛΑ στη βαθμίδα του Αναπληρωτή Καθηγητή: ΑΡΡ 24426

ΤΜΗΜΑ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ ΚΑΙ ΑΕΡΟΝΑΥΠΗΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ

Τομέας Ενέργειας, Αεροναυτικής και Περιβάλλοντος

Μία (1) κενή θέση καθηγητή στη βαθμίδα του Επίκουρου Καθηγητή με θητεία, με γνωστικό αντικείμενο «Ρευστοθερμοδυναμική για Μηχανολογικά Ενεργειακά Συστήματα με Έμφαση σε Πειραματικές Μεθόδους».

ΦΕΚ Δημοσίευσης: 2604/26-10-2021 τ. Γ΄ (ημερομηνία κυκλοφορίας 26-10-2021)

ΑΔΑ: 6Χ2Ξ469Β7Θ-Κ92                                                                  ΚΩΔΙΚΟΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΣΤΟ ΑΠΕΛΛΑ: ΑΡΡ 24427

Λήξη προθεσμίας υποβολής υποψηφιοτήτων για τις ανωτέρω θέσεις  είναι στις      2  /   1  / 2022

Οι αιτήσεις υποψηφιότητας μαζί με όλα τα αναγκαία για την κρίση δικαιολογητικά (όπως αναφέρονται στο ΦΕΚ προκήρυξης) υποβάλλονται ηλεκτρονικά στο Πληροφοριακό Σύστημα «ΑΠΕΛΛΑ» https://apella.minedu.gov.gr.

Οι ενδιαφερόμενοι για περισσότερες πληροφορίες μπορούν να επισκέπτονται τις ιστοσελίδες των Τμημάτων και  να επικοινωνούν στα τηλέφωνα και e-mail που αναγράφονται:

Ηλεκτρολόγων Μηχανικών               e-mail: secretary@ece.upatras.gr,

και Τεχνολογίας Υπολογιστών:        Ιστότοπος: www.ece.upatras.gr,

τηλ.: 2610-996420

Μηχανολόγων και Αεροναυπηγών Μηχανικών            e-mail: secretar@mech.upatras.gr

Ιστότοπος:  www.mead.upatras.gr

τηλ.: 2610- 969401