Τελετή Αφής Ολυμπιακής Φλόγας στο Πανεπιστήμιο Πατρών | Κυκλοφοριακές ρυθμίσεις στην Πανεπιστημιούπολη Ρίου | 25.4.2024

Λόγω πραγματοποίησης της Τελετής Αφής της Ολυμπιακής Φλόγας στο Πανεπιστήμιο Πατρών την Πέμπτη 25 Απριλίου 2024,  θα ισχύσουν από ώρα 15:00 έως και ώρα 20:00,  οι ακόλουθες κυκλοφοριακές ρυθμίσεις στο οδικό δίκτυο της Πανεπιστημιούπολης:
–    Η Κεντρική πύλη στην οδό Ηρώων Πολυτεχνείου θα παραμείνει κλειστή και θα απαγορεύεται αυστηρά η στάση και στάθμευση σε όλο το μήκος της οδού και στα δυο ρεύματα κυκλοφορίας.
–    Η Είσοδος στην Πανεπιστημιούπολη από την οδό Οδυσσέα Ελύτη θα παραμείνει ανοικτή για τη διευκόλυνση της εισόδου των επισκεπτών της εκδήλωσης και η στάθμευση των οχημάτων θα γίνεται στους προβλεπόμενους χώρους δυτικά του Πάρκου Ειρήνης.
–    Η είσοδος στον κόμβο της Γεωλογίας, επί της οδού Ιπποκράτους, θα παραμείνει  ανοικτή.
–    Στην  περιμετρική οδό του κτιρίου Α, καθώς και στην οδό Οδυσσέα Ελύτη βόρεια του κτιρίου Α, δεν θα επιτρέπεται η στάση και η στάθμευση οχημάτων. Παρακαλείται έτσι το προσωπικό του Πανεπιστήμιου να απομακρύνει τα οχήματα που πιθανό έχουν σταθμεύσει στις ανωτέρω οδούς, το αργότερο μέχρι ώρα 15:15 της ημέρας εκείνης.

Η εκδήλωση είναι ανοικτή για το κοινό
Δεν υπάρχουν συγκεκριμένες θέσεις για το ευρύ κοινό

Πέρας προσέλευσης: ώρα: 17.00 (αυστηρά)