Κάλεσμα για αιμοδοσία, 27/04/2023

Υπάρχουν άνθρωποι που χρειάζονται μόνο κάποια λεπτά από το χρόνο μας για να συνεχίσουν να χαμογελούν. Οι ελλείψεις αίματος σε όλα τα νοσοκομεία της χώρας μας είναι τεράστιες και οι ανάγκες συνεχώς αυξάνονται. Γι’ αυτό το λόγο η Φλέβα Ζωής, η Φοιτητική Ομάδα Εθελοντικής Αιμοδοσίας του Πανεπιστημίου Πατρών, χτυπάει για άλλη μια φορά και σε συνεργασία με το esn Πάτρας διοργανώνει Εθελοντική Αιμοδοσία στο χώρο του Πανεπιστημίου Πατρών, έχοντας στο πλάι της το Κέντρο Αίματος του Πανεπιστημιακού Γενικού Νοσοκομείου Πατρών.

Η Αιμοδοσία θα πραγματοποιηθεί τη Πέμπτη 27 Απριλίου, στη Φοιτητική Εστία του Πανεπιστημίου Πατρών από τις 10:00 έως τη 13:00.

Καλούμε όλους τους συμφοιτητές μας και το ευρύ κοινό της Πάτρας να δώσουν το παρών και να σώσουν ζωές, δίνοντας αίμα.

Για οποιαδήποτε διευκρίνηση ή πληροφορίες για την ομάδα μας μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας:
e-mail: flevazois@gmail.com

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την πολύτιμη βοήθεια σας